Tajemní jezdci

středa 29. říjen 2008 17:10

Vezl jsem vrátit svého vnuka, který s námi strávil oněch několik svátečních dnů, které byly kolem onoho státního svátku, neboť zítra jde znovu do školy.  

Moje snacha na nás čekala v Hulíně, kde jsem jí svého vnoučka poněkud vyděšeného v pořádku předal a rychle spěchal na zpáteční vlak, který jsem stihl jen taktak. Proč o této celkem banální situaci vlastně píši? Vlak jel přesně načas, ale v Přerově bylo ohlášeno, že se čeká na přípoj od Ostravy, který měl zpoždění kvůli novodobým „husitům“, jinak členům fanklubu FC Baník Ostrava. Za obrovského řevu se vrhli na čekající vlak a můj vnouček se mne vyděšeně ptal,jestli to jsou ti teroristi; tak jsem mu přitakal. Jak je možné, že tito, nevím, dají-li se nazvat lidmi, spratkové, mají všude otevřené dveře, nikdo je za jejich teroristické nájezdy nepostihuje, dokonce jim jejich „spanilým jízdám“ někdo platí zvláštní vlaky, kterými jezdí po celé republice a ničí, na co přijdou. Proč naši soudruzi, pardon, pááánovéé poslanci a senátoři, nejsou schopni postupovat proti těmto opravdu teroristům s razancí, která je obvyklá v civilizovaném světě? Nebo je možno se domnívat, že svým benevolentním postojem k ničení jak spolkového, tak soukromého majetku, tyto gaunery vlastně podporují a vytvářejí si novodobé stranické milice. Nebo v této zemi neexistuje zákon na obranu proti terorismu?

    Velmi by mne zajímalo, když tito teroristé mají na své jízdy a cestování tolik času, kde vlastně pracují a z jakých finančních prostředků si platí vstupenky a jízdenky, alkohol, jídlo a ostatní cestovní náklady. Dovolím si pochybovat, že je to z peněz klubových bafuňářů, kterým pak za to roztřískají stadiony. Nemohu odolat pochybnostem, že tyto hordy hulvátů a teroristů, kterým je většinou mezi 15 až 30 lety, se rekrutují z rodin bývalých rudých prachatých hodnostářů, politruků a estébáků, kteří mají své struktury rozeseté po celé stranicko-mafiánské síti a prakticky jsou nepostižitelní. Alespoň jsem dosud neslyšel, že by někdo z nich byl nějak citelně postižen.

Miroslav Tomeček

Miroslav Tomeček

Miroslav Tomeček

O všem, co mne zajímá. A kromě „osudů hvězd“filmu a pop hudby mne zajímá všechno.

mám rád svou zemi,upřímné lidi a vytáčí mne netečnost

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora